З 14 грудня у всіх лісогосподарських підприємствах розпочинається реалізація новорічних ялинок. На Закарпатті деревцятами торгуватимуть шістнадцять лісогосподарських підприємств, продати планують 43 тисячі деревцят.
Підтвердженням легальності заготівлі та реалізації новорічної ялинки є наявність уніфікованого засобу маркування. За повідомленням Держлісагентства України, в минулі роки для цього використовували пластмасові бирки. Цього року для економії коштів розроблено спеціальну самоклейну етикетку, яка в 2,5 рази дешевша. Така етикетка клеїться навколо стовбура ялинки, а при розклеюванні штрих-код розривається. За допомогою вказаного на етикетці номера на сайті підприємства оператораможна дізнатися походження дерева.
Разом із самоклейними етикетками лісгоспи будуть використовувати бирки, які були закуплені в минулі роки.
Новорічні ялинки, які реалізовуватимуться на ринках, без засобів маркування, скоріш за все, мають сумнівне походження. За незаконну вирубку дерев законодваство передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність, для покупців формально відповідальності немає. Однак люди з немаркованими ялинками навряд чи зможуть довести правоохоронцям, що справді купили дерево, а не зрубали самостійно.
У цьому році за кожну незаконно зрубану ялинку з діаметром пня до 10 см порушник має відшкодувати 247 гривень. Відповідно з діаметром пнів 10-14 см – 436 гривень, діаметром 14-18 см – 1121 гривню, діаметром 18-22 см – 2300 гривень.
Джерело: 7dniv.info