Невдовзі закарпатці святкуватимуть Новий рік, і перша асоціація з цим святом – зелена ялинка. Саме цей атрибут створює атмосферу чарівництва і казки, приносить радість та гарний настрій. Але щоб не зіпсувати новорічне свято, необхідно навчитися правильно обирати ялинку. Штучна чи натуральна – перше питання, на яке ви повинні собі відповісти.
Як обрати живу ялинку
Якщо ви віддасте перевагу справжній ялині або сосні з її запашним хвойним ароматом, то запам’ятайте основні критерії при виборі дерева. Перше правило – купуйте дерева тільки на спеціалізованому ринку або в розпліднику. Це гарантія того, що вони не продукт незаконних вирубок. На деревах повинна бути печатка лісництва. Стовбур дерева повинен бути товстим. При висоті рослини до півтора метра товщина нижньої частини стовбура не повинна бути менше 6 см.
Наявність на зрізі смоли – ознака того, що дерево зрубали недавно. Також зріз не повинен мати темних плям, грибків і цвілі. На зрізі часто ставлять маркування – знак того, що дерево було вирощене та зрізане законно. Ще однією ознакою сертифікованої ялинки є наявність пластикової бирки на стовбурі дерева. Колір голок повинен бути яскраво-зеленим, вони не мають бути сухими, повинні добре розтиратися в руках і виділяти яскравий смолянистий хвойний аромат. Візьміть дерево за стовбур і стукніть об землю – голки не повинні обсипатися. Вибором ялинки займайтеся в денний час доби – більше шансів побачити всі вади і достоїнства дерева. Купуйте дерево не раніше, ніж за тиждень до Нового року – це гарантія того, що лісова красуня простоїть до кінця свят. Як бачите, обрати хорошу живу ялинку для дому досить просто.
Як обрати штучну ялинку
Штучні ялинки також не менш популярні, ніж живі. У них навіть є ряд переваг: їх можна використовувати протягом кількох років, відсутність голок на підлозі і в килимах і, звичайно, внесок у збереження лісів. А відсутність хвойного аромату можна компенсувати за рахунок спеціальних аерозолів.
Обираючи штучну ялинку для дому, необхідно знати деякі особливості. Наявність сертифікату, який підтверджує відсутність токсичних речовин у матеріалі ялинки і її стійкість до вогню. Зверніть увагу на те, з якого матеріалу зроблена ялинка. Найбільш довговічний – ПВХ, якщо хвоя зроблена з паперу, обробленого спеціальним просоченням, то її термін використання – від 2 до 3 років.
Конструкція ялинки є важливим фактором. Найбільш зручними вважаються ті, які розкладаються як парасолька. Їхня ціна набагато перевищує вартість тих ялинок, які треба збирати в ціле дерево по гілці. Міцність хвої та гілок. М’яка хвоя при проведенні по ній проти напрямку голок має відразу повертатися у вихідне положення. Жорстка хвоя повинна бути міцною і при смиканні не обсипатися.
Підставка ялинки буває металевою та пластмасовою. Перший варіант робить дерево більш практичним у плані стійкості.При виборі штучної ялинки необхідно звернути увагу на її ціну і виробника. Як правило, висока вартість обумовлена використанням якісних матеріалів, низька – навпаки. Залежно від розміру ціни коливаються від 100 до 1000 грн і більше.Ці нехитрі поради, можливо, допоможуть вам з вибором ялинки. Усе залежить від смаку і розміру вашого гаманця. Ми сподіваємося, що ваш вибір буде вдалим і довгоочікуване свято принесе радість, веселощі і відмінний настрій.